Eurolicence pro kamionovou dopravu

Bez udělení Eurolicence bychom nemohli provozovat mezinárodní kamionovou dopravu. Kdo tuto licenci uděluje, co obsahuje a k čemu přesně opravňuje?

Činnost společnosti KLAUS Timber není jen o výrobě dřevěných palet, ale také o kamionové dopravě. Nejsme závislí na externích přepravcích, disponujeme vlastní flotilou vozidel, díky níž dokážeme expedovat námi vyrobené zboží na místo určení dle požadavků zákazníka. Navíc nabízíme i služby jak vnitrostátní, tak mezinárodní kamionové dopravy a můžeme přepravit jakýkoliv váš výrobek, kam si jen budete přát.

Disponujeme řadou certifikátů a licencí, které nám umožňují poskytovat špičkové služby a ručí za naši spolehlivost, flexibilitu a kvalitní servis. Jedním z dokumentů, bez kterých bychom se v rámci mezinárodní dopravy vůbec neobešli, je Eurolicence.

Co je Eurolicence a k čemu slouží

Eurolicence je vydávána na základě zákona č. 111/1994 Sb. Zákona o silniční dopravě a přímo použitelným předpisem Evropské unie. Licenci vydávají členské státy Evropské unie podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1072/2009 a 1073/2009 podnikatelům, kteří působí v mezinárodní nákladní dopravě a také v osobní přepravě autokary a autobusy. Licence opravňuje k provozování mezinárodní dopravy velkými vozidly a slouží jako náhrada zahraničního vstupního povolení.

Pro koho je Eurolicence povinná

Eurolicenci pro přístup na trh členských států Evropské unie musí vlastnit každý podnikatel, který provozuje na území těchto států „velká vozidla“, to znamená vozidla, případně jízdní soupravy, o největší povolené hmotnosti vyšší než 3,5 t, v případě, že jsou provozována za účelem přepravy zvířat a věcí. Eurolicenci taky musí mít ten, který za výše uvedených podmínek provozuje ve velkých vozidlech přepravu více než devíti osob.

Jak licenci získat

K získání licence je třeba splnit určité požadavky. Podnikatel či společnost musí mít dobrou pověst, odbornou způsobilost a také finanční zázemí. Pokud jsou tyto podmínky splněny, subjekt si podá žádost na příslušný dopravní úřad a po zaplacení správního poplatku je mu licence vydána. Její standardní platnost je až 10 let. Eurolicenci naší společnosti najdete na webu v sekci Dokumenty.


Autor fotografií: Dušan Skala

Odběr novinek

Přihlaste se k odběru novinek.

Na těchto stránkách používáme soubory cookie

Abychom Vám mohli poskytnout ten nejlepší zážitek a nabídku měříme, vyhodnocujeme a spolupracujeme s vybranými partnery (mj. Google, Seznam, Heureka).
Děkujeme, že nám k tomu dáte Váš souhlas.

Neustále pracujeme na zlepšení webové prezentace a proto by nás zajímala odpověď na následující otázku:

Jste firemní zákazník? ANO NE
Děkujeme!